Zwardoń i szkółka narciarsko-snowboardowa

Zwardoń to malownicza, górska miejscowość, położona w województwie śląskim przy granicy ze Słowacją. Jest jedną z najpiękniejszych pośród Beskidu Śląskiego, znajdują się w niej liczne szlaki górskie, schronisko oraz kilka małych, jednak wartych zwiedzenia zabytków. Miejscowość coraz mocniej zwiększa rolę turystyki w swoich granicach i dlatego warto ją odwiedzić.

Zwardoń jako miejscowość górska jest popularna zarówno w sezonie letnim, kiedy to fanatycy spacerów i rowerowej jazdy górskiej przemierzają liczne szlaki górskie miejscowości, jak i w sezonie zimowym, wtedy jednak jest głównie nawiedzana przez narciarzy i fanów snowboardu. W Zwardoniu znajduje się szkółka narciarsko-snowboardowa, której uczestnicy korzystają między innymi z niewielkiego stoku Skalanka. W szkółce istnieje możliwość wypożyczenia całego sprzętu narciarskiego, jest to koszt około stu trzydziestu złotych tygodniowo, do tego należy doliczyć tygodniową cenę piętnastu złotych za kask, snowboardziści dodatkowo powinni wyposażyć się w ochraniacze na nadgarstki.

Podczas pobytu w szkółce narciarsko-snowboardowej uczymy się jazdy praktycznymi metodami (pięć godzin dziennie, sześć razy w turnusie), nie brakuje jednak samej teorii, na podstawie zapisów wideo z zajęć praktycznych omawia się postępy uczestników turnusu. Ponad to podczas trwania zajęć rozgrywane są przeróżne zabawy z udziałem wszystkich uczestników, konkursy edukacyjne, a cały turnus kończy się zawodami narciarskimi i ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Cena takiego szkolenia nie jest wielka, płaci się około tysiąc złotych, co jest dosyć konkurencyjną ceną, jeśli chodzi o tego typu szkółki.

Szkółka ma szkolenia dla początkujących, dla doszkalających się, jak i dla zaawansowanych narciarzy czy też snowboardzistów, jest chętnie uczęszczana co roku przez ludzi zamieszkujących południe Polski, głównie z okolic Krakowa, Katowic i Łodzi. Baza noclegowa (tutaj: ) nie jest wielka, jednak zaspakaja potrzeby każdego turysty, odwiedzającego miejscowość. Miejscowość posiada bardzo miłe schroniska górskie czynne przez cały rok i domki wczasowe dostępne do wynajęcia w sezonach letnim i zimowym. Poza sezonami również są dostępne i można liczyć nawet na spore upusty cenowe z racji niewielkiego uczęszczania miejscowości poza najbardziej atrakcyjnymi sezonami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>