Zabytkowa ścieżka po Kołobrzegu

Każdego lata polskie wybrzeże jest odwiedzane przez osoby przyjeżdżające z całego kraju. Jednym z miejsc, które cieszy się ogromną popularnością wśród osób chcących wypocząć nad Bałtykiem jest leżący w województwie zachodniopomorskim Kołobrzeg. To nie dziwi, gdyż miasto ma wyjątkowo długą historię, a na jego terenie znajduje się wiele miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Dodatkowo wypoczywając można spędzać czas na pięknej i bardzo długiej plaży. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić to miejsce?

Kołobrzeg przyciąga turystów przede wszystkim ze względu na swoje atrakcyjne położenie tuż nad Bałtykiem. Plaża jest nie tylko piaszczysta, ale także szeroka, ponadto jej długość to prawie 6 km, dlatego też – mimo że miasto jest kurortem – każdy kto zechce wybrać się na nią, bez trudu znajdzie miejsce, w którym będzie mógł rozłożyć swój koc. Czas spędzany na złotym dywanie można urozmaicić korzystając z atrakcji. Jedną z nich jest możliwość przejażdżki na bananie wodnym.

Większość osób po kilku godzinach spędzonych na kąpielach i opalaniu wybiera się na zwiedzanie miasta – w Kołobrzegu znajduje się sporo miejsc, do których warto się wybrać. Jednym z ciekawszych obiektów tego miasta jest Bazylika Mariacka, która zaczęła powstawać już w XIV wieku. Wewnątrz świątyni można podziwiać wiele zabytkowych obiektów, znajdują się tam między innymi: gotycki świecznik siedmioramienny, chrzcielnica pochodząca z 1355 roku, a także krucyfiksy. Podczas zwiedzania warto wybrać się również na znajdujący się tam taras widokowy, z którego widać panoramę miasta, można zobaczyć również hełmy wieżowe (znajdują się w nich trzy dzwony). Innym miejscem, które powinien zobaczyć każdy turysta jest latarnia morska, która ma wysokość 26 m i również jest dostępna do zwiedzania. Wieża, którą obecnie można podziwiać w Kołobrzegu została wybudowana w 1945 roku.

Opisane powyżej atrakcje to tylko niewielka część tego co do zaoferowania ma Kołobrzeg. Trudno więc się dziwić popularności tego miejsca. Każda osoba chcąca tam spędzić urlop powinna kilka tygodni przez zaplanowanym terminem urlopu znaleźć zakwaterowanie. Baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) jest bardzo różnorodna i rozlokowana w różnych punktach miasta – można zatrzymać się w pobliżu plaży, a także w samym centrum Kołobrzegu. Oferujących wynajem pokoi można szukać na przykład pod linkiem "noclegi Kołobrzeg".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>