Unieście – pieszo i na rowerze

Pobyt w Unieściu warto urozmaicić wycieczkami po okolicy połączonymi ze zwiedzaniem pobliskich miejscowości i podziwianiem piękna nadmorskiej przyrody. Kurort stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej oraz rowerowej, dlatego nie sposób oprzeć się wyjątkowym walorom przyrodniczym i krajobrazowym zachęcającym do odbycia pełnej niezapomnianych wrażeń wyprawy. Propozycją interesującej wycieczki może być między innymi szlak czerwony. Stanowi on część międzynarodowej trasy pieszej, w większości prowadzącej przez miejscowości Wybrzeża Bałtyckiego. Miasto należy do kilkudziesięciometrowego odcinka wyznaczonego szlaku. Specjalnie z myślą o posiadaczach rowerów wyznaczono również nadmorski szlak dostosowany do możliwości jednośladów. Jest nim trasa, przebiegająca przez szczególnie atrakcyjne turystycznie miejscowości.

W Unieściu działa cała sieć obiektów hotelarskich, dlatego znalezienie atrakcyjnych cenowo miejsc do spania nie powinno stanowić problemu (). Warto jednak pamiętać o rezerwacji kwater z odpowiednim wyprzedzeniem – wypad last minute to stosunkowo ryzykowna opcja, gdyż większość pokoi może okazać się niedostępna.

Z sąsiadującego Mielna można udać się przez Sarbinowo w stronę słynnych Gąsek i odwiedzić znajdującą się tam latarnię morską. Rozpościerający się z jej szczytu widok to zapierająca dech w piersiach panorama regionu i napawający nutą nostalgii widok bezkresnego Bałtyku. Kierując się w przeciwną stronę dotrzemy do miejscowości Jamno, znanej z posiadania malowniczego jeziora. Warto skorzystać z możliwości odbycia wycieczkowego rejsu po akwenie – widok tajemniczej toni wodnej wprawia w romantyczny nastrój, pozwala delektować się wyjątkową chwilą i zapomnieć o codziennych problemach. Ostatnim punktem czerwonego szlaku rowerowego jest klimatyczne Bielkowo. Pokonanie całego odcinka z Mielna nie wymaga dobrej kondycji fizycznej, dlatego w trasę można wybrać się całą rodziną. Dla dzieci wycieczka będzie niezapomnianą przygodą, a dla rodziców – okazją do wspólnego spędzenia czasu i oderwania się od codzienności. Osoby preferujące spontaniczne wypady na rowerach odnajdą w okolicach Unieścia wiele ciekawych tras. Część z nich prowadzi przez zacienione obszary letnie, co czyni je świetną propozycją na słoneczne, upalne dni, kiedy spędzanie chwil na plaży jest niezalecane i może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>