Muzeum porcelany w Świdnicy

Muzeum porcelany w Świdnicy jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym mieście, dlatego też region ten tętni życiem każdego roku. Warto wybrać Świdnicę, gdyż przyjemnie można tam spędzić wolny czas, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę w różnym zakresie tematycznym. W tym mieście akurat coś dla siebie znajdą zwolennicy porcelany oraz jej historii.

Muzeum to rozpoczęło swoją działalność w XX wieku, ale utrzymane zostało po dzisiejsze czasy (www.google.pl/maps/place/Muzeum+Dawnego+Kupiectwa/). Jak sama nazwa wskazuje we wnętrzu tego budynku znajduje się duża liczba eksponatów związanych z porcelaną. Obecne zbiory liczą sobie ponad 30 tysięcy eksponatów, a więc jest to bardzo pokaźna liczba, dlatego warto wybrać się do tego miasta na zwiedzanie, co wielu ludziom przyniesie wymierne korzyści. Organizowanych jest tam wiele wystaw czasowych, ale można obejrzeć też wystawy stałe. Bilety do muzeum nie są drogie, więc każdy powinien sobie pozwolić na ich zakupienie. Dużo miejsca poświęconego jest tam historii miasta oraz regionu, a także historii ceramiki oraz sztuki. Na pewno można się wzbogacić w tym muzeum pod kątem edukacyjnym. Zwiedzanie w tym miejscu odbywa się co pół godziny w obecności specjalnie przeszkolonego przewodnika. Ma to na celu dokładne objaśnienie poszczególnych eksponatów oraz ich symboliki, a także nie nakładanie się na siebie zbyt dużej ilości grup zwiedzających. W pobliżu muzeum zlokalizowane jest Sanktuarium Matki Boskiej, więc przy okazji można je również odwiedzić, gdy odpowiednio wcześnie zarezerwuje się wysokiej klasy noclegi (). Ta baza noclegowa sprawi, że każdy zainteresowany turysta momentalnie poszerzy swoją wiedzę z zakresu porcelany, ceramiki oraz sztuki z regionu śląskiego. Dla wielu osób jest to niesamowite przeżycie, tyczy się to zarówno osób młodych, jak i tych nieco starszych. Zwiedzanie w tym muzeum rozpoczyna się już od godziny 10:00, ale wcześniej trzeba zarezerwować możliwość wejścia. Na marginesie, w innym mieście – Kwidzynie – (www.jazzcaffe.com.pl/zabytkowe-budynki-w-kwidzynie-290/) istnieje Muzeum Zamkowe, gdzie również myślą przewodnią są dawne dzieje miasta i wykorzystywane przez mieszkańców sprzęty.

Coraz większa liczba osób decyduje się aktualnie na wycieczkę do Świdnicy, gdzie znaleźć można naprawdę wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest muzeum porcelany, które mieści się tuż przy zabytkowym sanktuarium. W muzeum można obejrzeć dużą ilość wartościowych eksponatów z dziedziny porcelany oraz ceramiki.

2 thoughts on “Muzeum porcelany w Świdnicy

  1. Na pewno nie będzie : ) ta mieścina jest przyjazna turystom i myśle ze na ostatnia chwilę tez by się coś znalazło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>