Jeśli Mazury, to czemu nie Ryn?

Kraina Wielkich Jezior składa się z wielu ciekawych miejsc turystycznych, a należy do nich również Ryn. To obejmujące 4,09 km² powierzchni miasto ma do zaoferowania naprawdę piękne okoliczności przyrody, na które składają się między innym dwa jeziora Ołów i Ryńskie. Przy jednym i drugim można spokojnie biwakować, a do centrum jest naprawdę niedaleko. Całą ofertę bazy noclegowej można spokojnie znaleźć na oficjalnej stronie miasta lub po prostu przez wyszukiwarkę internetową. Potrzebna jest dosłownie chwila, by mieć zarezerwowane miejsce w jednym z obiektów noclegowych. Zacząć należy od wpisania frazy ‚wolne noclegi Ryn’, a następnie trzeba dokonać wyboru pomiędzy czterogwiazdkowym hotelem znajdującym się w krzyżackim zamku, a gospodarstwami agroturystycznymi ukazującymi prawdziwe życie w mazurskim regionie. Można również skorzystać z ofert prywatnych kwater i pensjonatów, które są całkiem liczne.

Zwiedzanie miasta warto zacząć od wizyty w informacji turystycznej, ponieważ można tam dowiedzieć się więcej o historii miasta, jak i o lokalnych atrakcjach. Należą do nich z pewnością wspomniany już zamek górujący nad Rynem, a także rzadko już spotykany murowany wiatrak typu holenderskiego. Zwrócić uwagę powinno się również na wieżę ciśnień, kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, kaplicę ewangelicką oraz „galerę pod imbrykiem” i „galerię z latarnią”. Są to miejsca, które można odwiedzić w ciągu jednego dnia, na drugi natomiast zaprasza ścieżka spacerowo-rekreacyjna utworzona w 2011 roku. Wiedzie ona wzdłuż linii brzegowej jeziora Ołów, a także przez lasy. Jej wielkim atutem jest przemyślana infrastruktura obejmująca stylowe latarnie, ławeczki, z których warto skorzystać, by podziwiać panoramę miasta. Stworzono na niej także drewniany taras widokowy obejmujący 120 metrów długości.

Miejscem do wypoczynku jest także plaża, na której znajdują się wiaty, ławeczki, boiska oraz miejsce na ognisko. Plaża jest strzeżona, a kąpielisko posiada pomosty oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego, czyli: kajaków, łodzi i rowerów wodnych. Będąc w Rynie, nie można przegapić ważnej atrakcji jaką jest młyn wodny, utworzony w kanale łączącym jeziora Ryńskie i Ołów, których różnica wysokości wynosi blisko 200 metrów. Jest to obiekt, którego początki sięgają czasów krzyżackich, więc można na jego przykładzie poznać infrastrukturę tamtejszych czasów. Miasto Ryn to naprawę ciekawe miejsce na wypoczynek w pojedynkę, ale również z rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>