Czy Zakopane warto odwiedzić?

Turyści zadają sobie pytanie czy Zakopane warto odwiedzić. Na pewno tak. Zakopane ma wiele pięknych zakątków. Najbardziej słynne są oczywiście Krupówki – kluczowa promenada Zakopanego.

Zakopane stało się sławne w drugiej połowie XIX wieku – Tytus Chałubiński je popularyzował i promował. Za nim nadciągnęło wielu artystów. Dzisiaj w tym mieście mieszka niespełna 30 tysięcy mieszkańców, czyli niewiele, ale turystów przebywają tu setki tysięcy w ciągu roku. Zakopane ma wspaniałą przyrodę, wyjątkowe miejsca oraz wiele do zaoferowania turystom.

A dodatkowo góry, Morskie Oko i Tatrzański Park Narodowy. Z Zakopanego można robić też wypady do Starego i Nowego Sącza oraz Krakowa. Zatem do Zakopanego koniecznie należy się wybrać – niezależnie od pory roku oraz stanu portfela. W tym mieście mieszkali między innymi.

Henryk Sienkiewicz, Kazimierz Przerwa-Tetmajer. A dzisiaj można chodzić ich śladami i słuchać opowieści jak to kiedyś w Zakopanem bywało. Ma to urok, wartość oraz czar. Młodopolska bohema odwiedzała Zakopane, zatem warto pójść w jej ślady, czyli udać się jej tropem. Takie zwiedzanie będzie na pewno interesujące oraz niedrogie. Warto o nie zabiegać i dbać o takie spędzanie wolnego czasu. 

13 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *