Co nam oferuje znana miejscowość Białka Tatrzańska?

Co nas ciągnie do tej niesporej, górskiej wioski, jaką jest Białka Tatrzańska? Co sprawia, iż co rok kalendarzowy powracamy tu, pełni optymizmu, uciechy, utrudzeni ziemską tułaczką? Specyfika, atmosfera panująca w miejscowości, mieszkańcy? Jesteśmy zmęczeni całorocznym tyraniem, chcemy uciec od codziennych problemów, kochamy narciarstwo, doceniamy górali, rozpowszechniamy zdrowy styl życia spacerując po górach albo zwyczajnie wdychając czyste, górskie powietrze. Nieważne co nami inspiruje, Białka Tatrzańska to kapitalne miejsce wypoczynku, zimą, jak również latem. Miejscowość ta, to góralska wieś znajdująca się w Karpatach Wewnętrznych nad rzeką Białką, która jest dopływem Dunajca.

Białka Tatrzańska leży w dolinie tej rzeki, na wysokości od 600 do 800 m n.p.m. Uformowanie powierzchni jest jednym z głównych elementów powodujących niskie temperatury zimą. Znaczącą cechą dla tego okręgu jest występowanie tzw. wiatru „halnego”, ciepłego, suchego oraz nadzwyczaj przenikliwego wiatru – fenowego. Powoduje on gwałtowne ocieplenie, zachodzi głównie wiosną i jesienią. Teren ten poza interesującym miejscem, dysponuje wspaniałą ofertę wypoczynkową. Występuje w niej ponad 500 domów zdecydowanych na przyjmowanie gości: kwater prywatnych, domów oraz ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów itd. Jedną z kluczowych atrakcji są wyciągi narciarskie, jest ich tu powyżej 20, w tym 7 krzesełkowych.

Wszystkie wyciągi są doskonale przygotowane, sztucznie naśnieżane, ubijane ratrakiem, oświetlone, w sąsiedztwie znajduje się bufet czy karczma, każde posiadają obszerne parkingi.

15 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *