Ciekawe zakątki na Helu

Hel to jedna z tych miejscowości, które urzekają przyjeżdżających tutaj turystów. Miejscowość od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób poszukujących cichego i odpowiedniego dla siebie miejsca na urlop. Tutaj nie tylko można odpocząć, ale także zobaczyć wiele ciekawych miejsc i atrakcji, które na pewno uprzyjemnią wypoczynek. Baza noclegowa jak również inne usługi, z których tak chętnie korzystają przyjeżdżające tutaj osoby, bardzo prężnie rozwija się z każdym rokiem. Dzięki temu na pewno bez problemu każdemu uda się tutaj znaleźć odpowiednio dopasowane do swoich możliwości noclegi (zobacz tutaj). Hel bowiem pod tym względem oferuje bardzo dużą ilość miejsc noclegowych.

Na pewno atrakcją, którą każdy kto wypoczywa w tym miejscu odwiedza jest plaża. Z racji położenia na Mierzei Helskiej (zobacz tutaj) wypoczywający na plaży mogą podziwiać niesamowity widok, który na pewno ukoi ich nerwy i zapewni maksimum wypoczynku. Warto także podkreślić, iż można tutaj liczyć na niepowtarzalny mikroklimat, niezwykle korzystny dla zdrowia zwłaszcza dla tych, którzy mają problemy z górnymi drogami oddechowymi. Oczywiście bez problemu można tutaj oddać się na plaży także nieco bardziej aktywnym rozrywkom, jak na przykład możliwość uprawiania sportów wodnych, do których niezbędny sprzęt bez najmniejszych problemów można wypożyczyć na miejscu. Hel to także niezwykle interesujące miejsca, związane często z bardzo bogatą historią tego miasta. Nie można bowiem zapominać o jego niezwykle strategicznej roli w czasie wojen, zwłaszcza w czasie II wojny światowej. Znajdowała się tam baza marynarki wojennej, a fragmenty umocnień wojskowych można tam podziwiać do dzisiaj. Warto wybrać się na nabrzeże, gdzie podziwiać można najstarszy zachowany okręt, pływający pod polską banderą – Batory. Jednostka dzisiaj ma status zabytku.

Z ciekawych miejsc, które na pewno powinno się zobaczyć wybierając się tam na urlop, jest fokarium. Jest to jedyny tego typu obiekt w naszym kraju, podziwiać tam można foki szare, które zagrożone są wyginięciem, a których przywrócenie do naturalnego środowiska jest celem wielu badaczy. Warto wstąpić także do Muzeum Rybołówstwa, jak też zwiedzić latarnię morską. Dla wielbicieli militariów obowiązkowym punktem na pewno okaże się Muzeum Obrony Wybrzeża, pełne pamiątek i interesujących eksponatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>